Współpraca

Współpraca - informacje techniczno-handlowe dla zamawiających

16 września 2021

Fronty fornirowane w okleinie modyfikowanej

Domyślnie fronty fornirowane wykonywane są na bazie surowej płyty wiórowej oklejane są dwustronnie wybranym typem okleiny modyfikowanej wraz z krawędziami i lakierowane lakierem podkładowym i nawierzchniowym półmatowym lakierem bezbarwnym (tak jak w próbniku).   Istnieje możliwość na specjalne życzenie za dopłatą 10zł/m2 użycie płyty MDF jako bazy dla frontów w okleinie modyfikowanej

 

Fronty fornirowane mogą być również lakierowane w wysokim połysku co związane będzie z dopłatą 30% za jedną wybraną płaszczyznę. Przy zamówieniu frontów w połysku domyślnie lakierowana jest jedna płaszczyzna i wszystkie krawędzie. Lewa strona pozostaje w półmacie, chyba że klient zaznaczy inaczej.

 

W przypadku zamówienia frontów fornirowanych z usłojeniem zarówno poziomym jak i pionowym z oklein modyfikowanych jest możliwe zamówienie tak frontów, aby usłojenie na frontach zgrywało się z sobą na sąsiednich szafkach i było w jednym ciągu. Ma to szczególne znaczenie przy okleinach  typu FLADER (np. WIŚNIA (FLADER) WI-0119F1, PALISANDER (FLADER) PA-0025F4 , PALISANDER RIO (FLADER) PR-Y02/SF). Aby zamówienie zostało tak wykonane należy to zaznaczyć w zamówieniu i dodatkowo wysłać szczegółowy rysunek rozmieszczenia szafek w pomieszczeniu, z którego JEDNOZNACZNIE będzie wynikało gdzie dany front zostanie zamontowany. Taka realizacja wiąże się z dopłatą 30% do ceny podstawowej wynikającej z aktualnego cennika.

 

Fornir naturalny który używany jest do produkcji frontów powstaje w wyniku skrawania pnia drzewa na arkusze (warstwy) grubości przeważnie 0,6 - 0,8 mm. każdy arkusz forniru posiada zatem naturalny rysunek słojów, stopniowo zmieniający się. W zależności od położenie w pniu rysunek słojów zmienia się od szerokiego i zawiłegozwanego "Flader"  do prostosłoistego. Również okleiny modyfikowane są rozcinane w podobny sposób, tak aby imitować naturalne usłojenie drewna, zatem w handlu dostępne są gatunki typu FLADER i prostosłoiste.

 

Przykłady z naszej oferty oklein typu FLADER, czyli takich posiadających charakterystyczny typ usłojenia widoczne są poniżej:

 

   

 

Cała oferta przedstawiona na fotografiach poglądowych dostępna jest w dziale Fronty

 

Wykonujemy również fronty fornirowane jako witryny (bez szkła) w cenie standardowego frontu. Przyjęty standard to ramka o szerokości 70mm.. Możliwe jest wyfrezowanie pod szybę o szerokości 10mm i takiej samej głębokości. Wyfrezowanie pozostaje surowe i wiąże się z dodatkowa dopłatą 20% do ceny standardowego frontu. Nie wykonujemy listewek do wykończenia szkła. Nawiercenia pod zawiasy klient wykonuje we własnym zakresie.

 

Doświadczenie uczy również, iż musimy ostrzec Państwa, iż kolor oklein modyfikowanych w różnych partiach dostaw może ulegać zmianom w stosunku do próbnika lub zamówionych wcześniej frontów. Dlatego NIE GWARANTUJEMY 100% powtarzalności kolorów oklein i w związku z powyższym namawiamy do jednorazowego zamawiania frontów dla jednego klienta, lub ew. dostarczenie pojedynczego frontu do którego może uda się dobrać okleinę.

 

W przypadku elementów fornirowanych naturalną okleiną modyfikowaną istotne jest podanie:
a) typ okleiny (ściśle wg próbnika EURO-STOL) poglądowe zdjecia w dziale Fronty meblowe,
b) kierunek usłojenia (standardowo pionowo wzdłuż wysokości) ,
c) wymiary w milimetrach - pierwsza wysokość (wymiar A) x szerokość (wymiar B) i liczba sztuk [ A × B × szt. ] ,
d) grubość (w milimetrach).

EURO-STOL P.P.H.U.

Producent mebli

ul. Dobrepole 9, 61-324 Poznań

tel./fax. +48 61 871 99 04

e-mail:

Zapraszamy na:  

© 2021r. www.euro-stol.eu