Współpraca

Współpraca - informacje techniczno-handlowe dla zamawiających

16 września 2021

Fronty lakierowane

W przypadku frontów z płyty MDF lakierowanych na kolor jednobarwny istotne jest podanie: 
a) kolor lakieru (dokładne oznaczenie) - paleta ICA, RAL, NCS 
b) połyskowość lakieru (połysk, półmat, mat) 
c) typ frezu - wykończenie krawędzi z naszego próbnika, widoczne na zdjeciach w dziale Fronty meblowe:

 

  • F1 (FAZA 45° 10mm)
  • F2 (FAZA 20° 20mm)
  • F4 ("MYDEŁKO")
  • Kr (frez tworzący uchwyt krawedziowy )
  • R0 (brak frezu - front na ostro - krawędź minimalnie załamana ręcznie),
  • R2 (promień frezu 2mm)
  • R5 (promień frezu 5mm)
  • R8 (promień frezu 8mm)

 

d) grubość (w milimetrach) 
e) wymiary (w milimetrach) i liczba sztuk [ A × B × szt. ]

 

Zamówienie frontu Kr (uchwytu krawedziowego) niesie za sobą nieco ograniczeń na frez pozostałych krawędzi, głównie ze wzgledu na estetykę i możliwości technologiczne. Zakładamy z góry, że przy zamówieniu frontu na przykład: 720 x 496 x 1szt. KR - wykonujemy front z trzema krawędziami R-2 gdzie jedna z krawędzi SZEROKOŚCI (czyli 496mm jak w przykładzie) będzie nafrezowana w taki sposób aby tworzyła uchwyt. Pozostałe fronty wchodzące w skład takiej aranżacji nie posiadajace nafrezowania (np jakaś szafka górna z uchwytem tradycyjnym) radzimy zachowac jako R-2. Front Kr widoczny jest w dziale Fronty 

 

Fronty lakierowane na kolor jednobarwny lakierami z palety ICA, RAL, NCS wykonywane są z płyty MDF dwustronnie laminowanej białym laminatem. Standardowo cena frontu i lakierowania obejmuje malowanie lakierem podkładowym i nawierzchniowym jednej płaszczyzny i wszystkich krawędzi. Druga strona pozostaje laminowana w kolorze białym. Cena frontu nie zależy od wybranej połyskowości.

 

Możliwe jest zamówienie frontów lakierowanych w ciemnych kolorach z płyty MDF laminowanej w kolorze czarnym. Zwiększa to estetykę frontu, ponieważ lewa strona frontu pozostaje czarna. Zamówienie takie wiąże się z dopłatą 5% do ceny standardowego frontu.

 

W przypadku dostarczenia do nas próbki koloru i nie wskazanie jej odpowiednika na miejscu z próbnika ICA, RAL czy NCS - dobieranie koloru i tworzenie receptury będzie oznaczało dopłatę 20% do ceny zamówienia nie mniej jednak niż 30zł netto.

 

Dopłacie podlega zamówienie frontów w lakierze metalizowanym typu RAL 9006, RAL 1036, RAL 3032 itp. i wynosi ona 30% do ceny standardowego frontu.

 

Możliwe jest lakierowanie drugiej płaszczyzny, wówczas należy policzyć powierzchnię standardowego frontu i dodać usługę lakierowania na drugiej płaszczyźnie wg obowiązującego cennika. W przypadku zamówienia frontów lakierowanych dwustronnie proces technologiczny wydłuża się o 5 dni roboczych.

 

Wykonujemy również fronty lakierowane jako witryny (bez szkła) w cenie standardowego frontu. Przyjęty standard to ramka o szerokości 70mm. Możliwe jest wyfrezowanie pod szybę o szerokości 10mm i takiej samej głębokości. Wyfrezowanie pozostaje surowe i wiąże się z dodatkowa dopłatą 20% do ceny standardowego frontu.. Nie wykonujemy listewek do wykończenia szkła. Nawiercenia pod zawiasy klient wykonuje we własnym zakresie.

 

W przypadku zamówień usługi lakierowania przy powierzeniu materiału własnego do lakierowania, bezwzględnie należy opisać ołówkiem wszystkie elementy - kolor (próbnik ICA, RAL, NCS) i połyskowość lakieru, a także w przypadku zleceń specjalnych zaznaczyć, które kanty lakierować lub czy lakierować obie płaszczyzny elementu. (domyślnie wszystkie krawędzie i jedna płaszczyzna). Dodatkowo proszę dołączyć zamówienie na papierze i wyjaśnić szczegóły na miejscu u kierownika produkcji.

EURO-STOL P.P.H.U.

Producent mebli

ul. Dobrepole 9, 61-324 Poznań

tel./fax. +48 61 871 99 04

e-mail:

Zapraszamy na:  

© 2021r. www.euro-stol.eu