Współpraca

Współpraca - informacje techniczno-handlowe dla zamawiających

16 września 2021

Zasady, sposoby użytkowania i konserwacji

1. Powierzchnie frontów należy regularnie czyścić miękką, wilgotną tkaniną typu mikrofibra przy zastosowaniu łagodnych środków czyszczących (np. wody z płynem do naczyń, płynu do mycia szyb).

 

2. Do czyszczenia frontów nie należy używać detergentów o silnym działaniu, rozpuszczalników, twardych gąbek oraz płynów i past zawierających środki ścierne Uzyte płyny nie mogą zawierać węglowodorów aromatycznych, estrów, ketonów lub alkoholu powyżej 25%. Ponadto nie zaleca się używania płynów wyprodukowanych na bazie octu. Czyszczenie należy wykonywać to ze szczególną ostrożnością i starannością lekko przecierając zabrudzoną powierzchnię, gdyż wszelkie uderzenia lub zadrapania mogą doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej

 

3. Zanieczyszczenia powierzchni frontów substancjami mocno barwiącymi powstałe podczas eksploatacji należy niezwłocznie usunąć.

 

4. Fronty powinny być właściwie zamontowane (przy użyciu odpowiednich zawiasów lub okuć) i używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

 

5. Jeżeli fronty zamontowane są w kuchni w pobliżu pochłaniacza (okapu), to w czasie gotowania powinien on być włączony

 

6. W przypadku gdy w kuchni znajduje się zmywarka, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji jej użytkowania. Niedopuszczalne jest pozostawienie zmywarki z uchylonymi lub otwartymi drzwiczkami po zakończeniu cyklu zmywania celem szybszego wysuszenia naczyń. Częste poddawanie frontów działaniu pary wodnej o wysokiej temp. może prowadzić do uszkodzenia frontu i utraty gwarancji.

 

7. W przypadku piekarników starszej generacji (bez systemu chłodzenia) lub emitujących zbyt wysoką temperaturę (powyżej 70°C) przy montażu należy uwzględnić (wyeliminować) negatywne skutki oddziaływania wysokiej temp. Można to uzyskać przez zwiększenie odległości między frontami a urządzeniem lub poprzez umieszczenie pomiędzy piekarnikiem i boczną krawędzią frontu "ekranów" (np. z płyty wiórowej).

 

8. Tak jak w przypadku zmywarki, niedopuszczalne jest pozostawianie uchylonych lub otwartych drzwi rozgrzanego piekarnika w pobliżu elementów lakierowanych.

 

Z wyrazami szacunku
Karol Chudziak
507-193-420
karol@euro-stol.eu

EURO-STOL P.P.H.U.

Producent mebli

ul. Dobrepole 9, 61-324 Poznań

tel./fax. +48 61 871 99 04

e-mail:

Zapraszamy na:  

© 2021r. www.euro-stol.eu